+90 - 553-166-00-35 egitmen@istanbulkopekokulu.com

Köpeklerde Temel ( TASMALI ) İtaat Eğitimi

#KöpeklerdeTemel(TASMALI)İtaatEğitimi

TEMEL İTAAT EĞİTİMİ

Temel itaat sevk kayışı ile verilen bir eğitim sistemidir.
Genç köpekler için verilen bu eğitim bir köpeğin alması gereken en önemli eğitimdir. Bu eğitimde öğretilen komutlar;

 1. a) Takip komutu. (Köpek sahibini çekiştirmeden takip eder)
 2. b) Otur
 3. c) Otur bekle
 4. d) Yat
 5. e) Yat bekle
 6. g) komutların orta seviye dikkat dağıtıcılarla komutları yerine getirmesi.
 7. h) Diğer köpeklerin bulunduğu ortamlarda komutların yerine getirilmesi.
 8. i) Oyun oynama güdüsünün ortaya çıkarılması ve eğitime etkisinin sağlanması.
 9. j) Köpeğin üzerinize sıçramasının kesilmesi.
 10. k) Hayır komutunun öğretilmesi.
 11. l) Aferin komutunun öğretilmesi.

Eğitim Süresi: Tahmini 3 İla 4 Hafta olup Köpeğinizin Zekasına Göre Değişmektedir.

Bu eğitim sisteminde köpeğinizin kayışlı vaziyette sizin onunla rahat ve mutlu bir hayat geçirmeniz için gereken temel gereksinmeler ön planda tutulmuştur.

TAKİP KOMUTU (sol tarafta kontrollü yürüyüş):

Köpeğinizin sizle birlikte nizamı bir şekilde yürümesini içerir.Bu komutta köpeğiniz sizin sol tarafınızdan sizin ayak hareketlerine bağlı kalarak sizi geçmeden takip eder. Sizin adımlarınız hızlandıkça köpek de size ayak uyduracak sizi geçmeden sizi takip edecek .Adımlarınız yavaşladığında aynı suretle oda yavaşlayacak size uyum sağlayacaktır.

OTUR KOMUTU:

Takip komutunu uyguladıktan sonra adımları yavaşlattıktan sonra köpeğinizi oturtmak istediğiniz bölgede bu komutla otur pozisyonuna geçirebilirsiniz.
Bu komut sizin köpeğinizin aktif olmasını istemediğiniz durumla çok işinize yarayacaktır.
Bu komutu alan köpek sizden 2. bir komut gelene kadar bu pozisyonda oturur sizden komut bekler.

YAT KOMUTU:

Yat komutu köpeğinizin otur komutundan sonra uygulayacağınız pozisyondur ,istediğiniz bölgede köpeğinizi yat komutuyla yatar pozisyona geçmesini sağlar. Köpeğiniz yatar vaziyette sizden gelecek 2. komuta kadar bu şekilde yatmayı sürdürür. İleri itaat eğitiminde bu komutu hayvan uzaktan el hareketleriyle de uygulamaktadır

BEKLE(KAL) KOMUTU:

Bu komut köpeğinizin aktif olmasını istemediğiniz zamanlarda kullanılmaktadır.Köpeğinizi otur komutuyla oturdunuz köpeğinizi bu vaziyette hareket etmeden beklemesini istiyorsunuz böyle durumlara bekle komutuyla köpeğinizi otur bekle komutuyla pasif hale getireceksiniz aynı şekilde bu komutu yat bekle komutu ile de uygulayıp onun yat pozisyonunda beklemesini sağlayacaksınız .Bekle komutunda köpeğiniz başka bir komut alana kadar bıraktığınız pozisyonda hareketsiz sizin gelmenizi bekler.Temel itaat eğitiminde bekle komutu mesafesi ileri itaat eğitimi kadar geniş mesafeyi içermez.

GEL KOMUTU

Bu komutta köpeğinizin komutu duyar duymaz o zaman dilimi içersinde yaptığı faaliyeti bırakır size gelerek önünüzde oturur vaziyette beklemeye geçer..Temel itaat eğitimi kayışla verilen bir eğitim programı olduğu için gel komutu ileri itaat komutları içinde yer almaktadır.

2 Responses to Köpeklerde Temel ( TASMALI ) İtaat Eğitimi

 1. Cihan

  Merhaba hocam bnm 3 aylık siyah pug Yavru, inanılmaz yaramaz, otur ve yat komutu öğretmeyi zorda olsa başardım , ama ödül maması ile yapiyor, ama beni beklemiyor peşimden koşarak geliyor , ve çok şiddetli ısırma huyu var, tabiki şuan yavru 3 aylık süt dişleri kaşınıyor sanırım.
  Hocam eğitime kaç aylık başlıyorsunuz
  Nekadar süre eğitim veriyorsunuz köpeğe bağlı sanırım? Bnm pug köpeğim 3 aylık nasıl bir eğitimden geçmeli ücret talebi nedir nekadar süre eğitim görür, isirmasini kesinlikle birakirim hocam ücret için de, cvp yazarsanız sevinirim teşekkürler

  • istanbul köpek egitmeni

   Merhaba Eğitimlerimiz Yerinde Pozitif Eğitim sistemi ile yapılmaktadır. Bu nedenle yavru çok küçükken eğitimler başlar Eğitim süresi Köpeğinizin tüm komutları ve Kuralları biz müdehale etmeden tamamen sizin elinizde yapar hale gelene kadar devam edilir. Eğitim sonrası Garanti Kapsamında kontrolleri tarafımızdan ücretsiz yapılır. Eğitim sadece yat otur komutlarından ibaret degildir Köpeğinizin sizin kurallarınız ile yaşamayı öğrenmesidir.

Bir Cevap Yazın

Bizi Arayın
Open chat
1
İstanbul Köpek Okulu
%d blogcu bunu beğendi: